SENETLE ALTIN

Hakkari Senetle Altın Veren Kuyumcular

Hakkari Senetle altın veren kuyumcular ve Hakkari senetle bilezik ve elden gram altın veren yerler nereden bulunur? Hakkari’de senetle para veriyorum diyen kuyumcu adresleri hakkında sizlere bilgiler vereceğiz.

Ülkemizde son yıllarda para ihtiyacı giderek artmaktadır. Vatandaşlarımız borç batağına girdikçe bankalara sarılmış ve nakit sıkıntılarına girmektedir. Bu durumda bankalarda ödemelerimizi gecikmeli yaptığımız zaman da kredi notumuz düşüyor ve bankalar bizlere kredi vermemektedir. Çünkü bankalardan hem kredi hem de kredi kartı almak için şartlar vardır. Bu şartların başında kredi notu ve kredi sicili gelmektedir. Sizin bu iki durumda da kötü bir geçmişiniz varsa bankalar harici para bulma yöntemlerine girmelisiniz.

Hakkari ilinde oturan kişiler senetle kredi ve senetle altın arayışında olan kişilerdir. Senetle altın kuyumculardan alacağınız bir para biçimidir. Şimdi sizlere bu konu hakkında bilgiler vereceğiz.

Hakkari Senetle Altın Nasıl Alınır?

Hakkari’de oturan kişiler senetle altın ve bilezik veren kuyumculara gittiklerinde kuyumcunun şartlarına göre kendi ihtiyaçları kadar altın alırlar. Bu altınlar hesaplanarak senet karşılığında nakit olarak hesaplanır. Kuyumcu size en fazla 5.000 TL’ye kadar para verecektir. Size bu parayı verdikten sonra üzerine faiz koyarak 9 veya 12 taksit ile işlem yapacaktır. Sizde bu altığınız altınların parasını aydan aya kuyumcuya ödersiniz.

Senetle altın veren kuyumcular herkese işlem yapmazlar. Özellikle Hakkari merkez kuyumcular çarşısında bu tarz kuyumcuları bulabilirsiniz. Kuyumcuların bazıları kefil ile işlem yaparken bazıları ipotek vermediğinizde size altın vermeyecektir. Bu işlem yasal bir işlem değildir ama İzmir, İstanbul ve Ankara’da başlayan bu sistemi artık tüm Türkiye’de uygulandığını da söylemek isteriz.

ÖNEMLİ KONU  Kayseri Senetle Altın Veren Kuyumcular

Hakkari Altın Veren Yerler Nasıl Bulunur?

  • Çukurca
  • Derecik
  • Merkez
  • Şemdinli
  • Yüksekova

Bu ilçelerde oturan vatandaşlar etrafındaki en yakın kuyumculardan senetle altın alabilirler. Bunu öğrenmek için www.google.com/maps sitesine girebilir ve arama kısmına senetle altın yazabilirsiniz. Senetle altın almak istediğiniz size en yakın kuyumcu adres ve telefonlarını bu şekilde bulabilirsiniz. Her kuyumcunun bu işlemi yaptığını söyleyemeyiz. Dediğimiz gibi kuyumcuların sizi tanıması durumunda senetle altın için başvuru yapabiliyorsunuz.

Hakkari Altın Veren Tefeciler

Bazı tefeciler kuyumcular ile anlaşmalı olarak işlem yapmaktadır. Tefecilerden para almak yasal bir işlem değildir. Bu konu için dikkat etmenizi öneriyoruz. Hakkari senetle altın arayan kişilerin karşılarına tefeciler de çıkmaktadır. Bir ipoteğinizin olması durumunda tefecilerden kolay bir şekilde para alabilirsiniz. Tefeciler anlaştıkları kuyumculara sizi göndererek oradan senetle altın almanızı sağlayacaklardır. Siz ödemeleri tefecilere yapacaksınız. Yüksek faizler olan bu işlem sonucu başınız ağrıyabilir. Bu yüzden başka yollara bakarak para bulma işleminizi yapabilirsiniz.

Yukarıda sizlere Hakkari Senetle Altın Veren Kuyumcular hakkında bilgiler verdik. Sizde bu kuyumcuları bularak işleminizi yapabilirsiniz. Bir diğer yazımız olan Hakkari Senetle Kredi ve Borç Para Verenler adlı sayfamıza giderek bu konu hakkında da bilgi sahibi olabilirsiniz. Sormak istediklerinizi aşağıdaki yorumlar kısmına sorabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı